RMC1/8K36R0DTP
MFR.Part #
RMC1/8K36R0DTP
JLCPCB Part #
C5855931
Description
-55℃~+155℃ 250mW 36Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS