RMC1/8K2740DTP
MFR.Part #
RMC1/8K2740DTP
JLCPCB Part #
C6397682
Description
-55℃~+155℃ 250mW 274Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS