RMC1/8K2940DTP
MFR.Part #
RMC1/8K2940DTP
JLCPCB Part #
C5727448
Description
-55℃~+155℃ 250mW 294Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS