RMC1/4K76R8FTE
MFR.Part #
RMC1/4K76R8FTE
JLCPCB Part #
C7055588
Description
-55℃~+155℃ 500mW 76.8Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS