RMC1/2K76R8FTE
MFR.Part #
RMC1/2K76R8FTE
JLCPCB Part #
C6397288
Description
-55℃~+155℃ 750mW 76.8Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS