RMC1/4K73R2FTE
MFR.Part #
RMC1/4K73R2FTE
JLCPCB Part #
C6187946
Description
-55℃~+155℃ 500mW 73.2Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS