RMC1/4K5362FTE
MFR.Part #
RMC1/4K5362FTE
JLCPCB Part #
C5727170
Description
-55℃~+155℃ 500mW 53.6kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS