RMC1/4K40R2FTE
MFR.Part #
RMC1/4K40R2FTE
JLCPCB Part #
C6977655
Description
-55℃~+155℃ 40.2Ω 500mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS