RMC1/4K2053FTE
MFR.Part #
RMC1/4K2053FTE
JLCPCB Part #
C7055522
Description
-55℃~+155℃ 205kΩ 500mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS