RMC1/4K1961FTE
MFR.Part #
RMC1/4K1961FTE
JLCPCB Part #
C6187842
Description
-55℃~+155℃ 1.96kΩ 500mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS