RMC1/2K57R6FTE
MFR.Part #
RMC1/2K57R6FTE
JLCPCB Part #
C5855900
Description
-55℃~+155℃ 57.6Ω 750mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS