RMC1/2K53R6FTE
MFR.Part #
RMC1/2K53R6FTE
JLCPCB Part #
C20094271
Description
-55℃~+155℃ 53.6Ω 750mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS