RMC1/2K54R9FTE
MFR.Part #
RMC1/2K54R9FTE
JLCPCB Part #
C7289382
Description
-55℃~+155℃ 54.9Ω 750mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS