RMC1/16SK6040DTH
MFR.Part #
RMC1/16SK6040DTH
JLCPCB Part #
C5876250
Description
-55℃~+155℃ 100mW 604Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS