RMC1/16SK5761FTH
MFR.Part #
RMC1/16SK5761FTH
JLCPCB Part #
C20093357
Description
-55℃~+155℃ 100mW 5.76kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS