RMC1/16SK49R9DTH
MFR.Part #
RMC1/16SK49R9DTH
JLCPCB Part #
C20093346
Description
-55℃~+155℃ 100mW 49.9Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS