RMC1/16SK273FTH
MFR.Part #
RMC1/16SK273FTH
JLCPCB Part #
C340534
Description
-55℃~+155℃ 100mW 27kΩ 50V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS