RMC1/16SK26R7DTH
MFR.Part #
RMC1/16SK26R7DTH
JLCPCB Part #
C5876195
Description
-55℃~+155℃ 100mW 26.7Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS