RMC1/16K5102FTP
MFR.Part #
RMC1/16K5102FTP
JLCPCB Part #
C909197
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 50V 51kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS