RMC1/16K4023DTP
MFR.Part #
RMC1/16K4023DTP
JLCPCB Part #
C7343809
Description
-55℃~+155℃ 100mW 402kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS