RMC1/16K2400DTP
MFR.Part #
RMC1/16K2400DTP
JLCPCB Part #
C6976301
Description
-55℃~+155℃ 100mW 240Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS