RMC1/16K1823DTP
Extended
Manufacturer
KAMAYA
MFR.Part #
RMC1/16K1823DTP
JLCPCB Part #
C20092558
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 182kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS