RMC1/16K1502FTP
MFR.Part #
RMC1/16K1502FTP
JLCPCB Part #
C909186
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 15kΩ 50V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS