RMC1/16K1372DTP
MFR.Part #
RMC1/16K1372DTP
JLCPCB Part #
C6976260
Description
-55℃~+155℃ 100mW 13.7kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS