RMC1/10K56R0FTP
MFR.Part #
RMC1/10K56R0FTP
JLCPCB Part #
C5875792
Description
-55℃~+155℃ 125mW 56Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS