RMC10K9762FTH
MFR.Part #
RMC10K9762FTH
JLCPCB Part #
C323619
Description
-55℃~+155℃ 100mW 50V 97.6kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS