RLC20KR500FTP
MFR.Part #
RLC20KR500FTP
JLCPCB Part #
C2918671
Description
-55℃~+155℃ 330mW 500mΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS