RLC20K2R70FTP
MFR.Part #
RLC20K2R70FTP
JLCPCB Part #
C2597211
Description
-55℃~+155℃ 2.7Ω 333mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS