RLC16KR510FTP
MFR.Part #
RLC16KR510FTP
JLCPCB Part #
C2597568
Description
-55℃~+155℃ 250mW 510mΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS