RLC16K3R00FTP
MFR.Part #
RLC16K3R00FTP
JLCPCB Part #
C3917190
Description
-55℃~+155℃ 250mW 3Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS