RLC16K3R90FTP
MFR.Part #
RLC16K3R90FTP
JLCPCB Part #
C4080531
Description
-55℃~+155℃ 250mW 3.9Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS