FRC20C2A6R8JTP
Extended
Manufacturer
KAMAYA
MFR.Part #
FRC20C2A6R8JTP
JLCPCB Part #
C4232047
Package
0805
Description
-55℃~+125℃ 100mW 6.8Ω ±1000ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS