JTD6206-25
Extended
Manufacturer
JTD
MFR.Part #
JTD6206-25
JLCPCB Part #
C42443425
Package
SOT-23
Description
-40℃~+85℃ 1 2.5V 300mA 30uVrms 3uA 50dB 8V Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS