JTD1117C-3.3V
Extended
Manufacturer
JTD
MFR.Part #
JTD1117C-3.3V
JLCPCB Part #
C42443442
Package
SOT-89
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.3V@(1A) 18V 1A 3.3V 3mA 70dB@(120Hz) Fixed Over Temperature Protection Positive SOT-89 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS