BTB16-800BRG-JSM
Extended
Manufacturer
JSMSEMI
MFR.Part #
BTB16-800BRG-JSM
JLCPCB Part #
C20754783
Package
TO-220-3
Description
1 TRIAC 1.5V 1.5V 16A 1W 50mA 600V 60mA TO-220-3 Thyristors (SCR)/Modules ROHS