XT1H470M0806
MFR.Part #
XT1H470M0806
JLCPCB Part #
C5260846
Package
SMD,D8xL6.5mm
Description
-55℃~+105℃ 140mΩ 2000hrs@105℃ 47uF 50V 6.5mm 85mA 8mm ±20% SMD,D8xL6.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS