XT1C470M0506
MFR.Part #
XT1C470M0506
JLCPCB Part #
C3646831
Package
SMD,D5xL5.7mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 2000hrs@105℃ 39mA 47uF 5.7mm 5mm ±20% SMD,D5xL5.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS