TN87C251SA16
Extended
Manufacturer
Intel/Altera
MFR.Part #
TN87C251SA16
JLCPCB Part #
C3247993
Package
PLCC-44
Description
-40℃~+85℃ 16MHz 1KB 32 4.5V~5.5V 51 Family 8 Bit 8KB External OTP PLCC-44 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC)