IKW40N60H3
MFR.Part #
IKW40N60H3
JLCPCB Part #
C128881
Description
-40℃~+175℃ 1.1mJ 112pF 124ns 160A 197ns 19ns 2.19nF 2.4V@40A,15V 223nC 306W 4.1V@0.58mA 40A 580uJ 600V 64pF FS (Field Stop) TO-247-3 IGBT Transistors / Modules ROHS