IKW20N60H3
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IKW20N60H3
JLCPCB Part #
C536210
Package
TO-247-3
Description
-40℃~+175℃ 1.1nF 112ns 120nC@15V 170W 17ns 194ns 2.4V@20A,15V 240uJ 32pF 4.1V@0.29mA 40A 560uJ 600V 70pF 80A FS (Field Stop) TO-247-3 IGBT Transistors / Modules ROHS