RYRVE6.3V47UF4*5
MFR.Part #
RYRVE6.3V47UF4*5
JLCPCB Part #
C48970875
Package
SMD,D4xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 47uF 4mm 5.4mm 6.3V ±20% SMD,D4xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS