RYHV16V270UF6*7
MFR.Part #
RYHV16V270UF6*7
JLCPCB Part #
C48970669
Package
SMD,D6.3xL7.7mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 2.5A@100kHz 2000hrs@105℃ 270uF 35mΩ@100kHz 6.3mm 7.7mm ±20% SMD,D6.3xL7.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS