RYHS16V820UF10*12
MFR.Part #
RYHS16V820UF10*12
JLCPCB Part #
C48970303
Package
Plugin,D10xL12mm
Description
10mm 12mm 12mΩ@100kHz 16V 2000hrs@105℃ 4.9A@100kHz 820uF Polymer Plugin,D10xL12mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS