RYHS16V270UF6*10
MFR.Part #
RYHS16V270UF6*10
JLCPCB Part #
C48970304
Package
Plugin,D6.3xL10.5mm
Description
10.5mm 16V 16mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 270uF 3.3A 6.3mm Polymer Plugin,D6.3xL10.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS