RYHS16V470UF6*10
MFR.Part #
RYHS16V470UF6*10
JLCPCB Part #
C48970291
Package
Plugin,D6.3xL10.5mm
Description
10mm 16V 2000hrs@105℃ 470uF 6.3mm Polymer Plugin,D6.3xL10.5mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS