RYHG50V100UF8*8
MFR.Part #
RYHG50V100UF8*8
JLCPCB Part #
C48970412
Package
Plugin,D8xL8mm
Description
100uF 2.35A@100kHz 2000hrs@105℃ 42mΩ@100kHz 50V 8mm 8mm Polymer Plugin,D8xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS