RYHT16V330UF6*7
MFR.Part #
RYHT16V330UF6*7
JLCPCB Part #
C48970510
Package
Plugin,D6.3xL7mm
Description
1.15A 16V 18mΩ@100kHz 2000hrs@125℃ 330uF 6.3mm 7mm Polymer Plugin,D6.3xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS