HC-GH1.25-8PLT
MFR.Part #
HC-GH1.25-8PLT
JLCPCB Part #
C53151912
Package
SMD,P=1.25mm
Description
-25℃~+85℃ 1 1.25mm 13.25mm 1A 1x8P 4.05mm 4.25mm 50V 8 8P Beige Copper alloy GH LCP Surface Mount,Vertical Tin SMD,P=1.25mm Wire To Board Connector ROHS