NVBG015N065SC1-HXY
Extended
Manufacturer
HXY MOSFET
MFR.Part #
NVBG015N065SC1-HXY
JLCPCB Part #
C53133730
Package
TO-263-7L
Description
-55℃~+175℃ 15mΩ 2.8V 210A 235nC 37pF 383pF 5.67nF 714W TO-263-7L Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS