LM2950GTA-3.3
Extended
Manufacturer
HTC Korea TAEJIN Tech
MFR.Part #
LM2950GTA-3.3
JLCPCB Part #
C596331
Package
TO-92-3
Description
-25℃~+85℃@(Tj) 1 100mA 160uVrms 3.3V 30V 450mV@(100mA) 75uA Enable Fixed Positive TO-92-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS